DOZNAJ MIŁOŚCI I AKCEPTACJI POPRZEZ POWRÓT DO DOMU DO KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO

Istnieje stare amerykańskie powiedzenie: „Jak raz zostaniesz katolikiem, to zawsze będziesz katolikiem”. Być może żyjesz z daleka od Kościoła od krótszego lub dłuższego czasu, ale teraz czujesz, że coś ciągnie Twoje serce i wzywa Cię do powrotu do niego. Posłuchaj tego wezwania. Pochodzi od Pana Boga, który wyciąga do Ciebie ręce oraz od Ducha Świętego, szepczącego Ci do ucha i pragnącego przyjąć Cię do domu.

Mamy nadzieję, że przyjmiesz to zaproszenie do odkrycia na nowo prawdy, cudowności i tajemnicy wiary katolickiej. Jako bracia i siostry w naszej rozciągającej się na cały świat katolickiej rodzinie chcemy, byś powrócił. Tęsknimy za Tobą i Kościół nie będzie taki sam bez Ciebie.

Niezależnie od przyczyn, dla których opuściłeś Kościół lub przestałeś regularnie chodzić na Mszę, zawsze możesz wrócić do domu i powrócić do praktyki sakramentów w pełni relacji z Jezusem Chrystusem i Jego Kościołem. Jesteśmy katolikami. Witamy w domu!

DOZNAJ WIECZNEGO POKOJU, KTÓRY POCHODZI TYLKO OD BOGA

Twój niebieski Ojciec chce, byś wrócił/a do domu. My, Twoi współbracia w Kościele, też tego pragniemy. Jezus i Jego Kościół mogą odpowiezieć na pragnienie istniejące w Twoim sercu. Nie jesteś sam/a. Twoi liczni bracia i siostry w Chrystusie powrócili, ponownie przystępują do spowiedzi i uczestniczą we Mszy św. Doznali radości odnowionej relacji z kochającym ich bezwarunkowo Bogiem. Teraz i Ty możesz do nich dołączyć!

JAK MOGĘ CZUĆ SIĘ UPRAGNIONY W KOŚCIELE KATOLICKIM PO TYM, JAK DOZNAŁEM/DOZNAŁAM ZŁA Z RĄK LUDZI KOŚCIOŁA?

To może być trudne, kiedy mamy wrażenie, że nasi bracia i nasze siostry w Chrystusie nie zachowują się w sposób chrześcijański w stosunku do nas i innych. Rzeczywiście, Kościół składa się z nieidealnych grzeszników, którzy niejednokrotnie potrafią zawieść. Jednak rozważ możliwość zbliżenia się do Jezusa, gdyż On nigdy nie zawodzi. W czasach próby i bólu warto pamiętać, dlaczego jesteś katolikiem lub katoliczką. Nim lub nią jesteś nie dlatego, że wszyscy katolicy są idealnymi przedstawicielami miłosierdzia i miłości Jezusa, lecz dlatego, że Kościół został założony przez Jezusa, udziela sakramentów i zawiera pełnię prawdy, co pomaga nam wszystkim zbliżyć się do Boga i rosnąć w świętości. Nie pozwól na to, by czyny kilku osób spowodowały, że utracisz wiarę w cały Kościół. Porozmawiaj na temat Twoich frustracji z księdzem w Twojej parafii i rozpocznij drogę z powrotem do kochającego domu. Przede wszystkim: nie trać ducha. Ludzie potrafią zawieść, ale Bóg nigdy nas nie opuszcza i zawsze jest obecny w Kościele, który założył.

JAKIE KROKI PODJĄĆ, BY POWRÓCIĆ DO KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO?

Zobacz, że Twój niebieski Ojciec pragnie, byś powrócił/a do Jego Kościoła. Pójdź do spowiedzi w Twojej parafii i porozmawiaj z księdzem na temat jakichkolwiek trosk czy pytań, jakie możesz mieć w związku z powrotem do domu. Zacznij chodzić na Mszę św. i doświadczać obecności Chrystusa poprzez uczestnictwo w liturgii. Biblia i Katechizm Kościoła Katolickiego są po to, by pomóc Ci w drodze do domu, podobnie jak różne wspólnoty parafialne. Wiedz, że nie jesteś sam/a i nie lękaj się szukać odpowiedzi na Twoje pytania, zarówno tutaj, jak i w Twojej wspólnocie parafialnej.

Waham się przed powrotem do Mszy św. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »

Znajdź parafię, która będzie Twoim domem

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu parafii i Mszy świętej? Portal kiedymsza.pl pomoże Ci!

Znajdź Mszę św