Nauczanie Kościoła

Witamy w sekcji Nauczanie Kościoła „Katolików, powróćcie do domu”. Tutaj udzielimy Ci odpowiedzi na Twoje pytania o katolicyzmie dzięki narzędziom, które pomogą Ci zapoznać się z pięknym i ponadczasowym nauczaniem Kościoła katolickiego.

Kościół katolicki poświęcił się szerzeniu prawdy od chwili, kiedy założył go Chrystus. Świętej pamięci arcybiskup Fulton Sheen powiedział, iż „łatwo znaleźć prawdę. Znacznie trudniej stanąć w jej obliczu i jeszcze trudniej podążać za nią”. Módl się, by Chrystus doprowadził Cię do prawdy i by Twoje serce było otwarte naprawdę, gdziekolwiek ją znajdziesz.

Pod każdym tematem znajdziecie pytania zadawane przez często zarówno katolików, jak i innowierców na temat poszczególnych wierzeń katolickich. Po przeczytaniu wyjaśnień, które udostępniliśmy, poświęć chwilę na poszerzenie swojej wiedzy poprzez linki, które zamieściliśmy w każdym dziale.

Znajdź odpowiedzi na temat Twoich pytań i wątpliwości na temat:

Eucharystia i Msza św.
Kościół i papiestwo
Maryja i święci
Kapłaństwo
Pismo Święte i tradycja
Sakramenty
Zbawienie
Czasy ostateczne i życie po śmierci
Moralność

Pójdę stanowczo i w pokoju do Kościoła katolickiego, gdyż skoro wiara jest tak ważna dla naszego zbawienia, będę poszukiwał jej tam, gdzie prawdziwa wiara miała swój początek wśród tych, którzy ją otrzymali od samego Boga.
św. Elżbieta Anna Seton

Zobacz też Krótkie odpwoiedzi na Twoje pytania o naszej wierze

*The select 2-minute apologetic questions within each section are courtesy of the Bible Christian Society

ZNAJDŹ PARAFIĘ, KTÓRA BĘDZIE TWOIM DOMEM

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu parafii i Mszy świętej? Portal kiedymsza.pl pomoże Ci!

Znajdź Mszę św