Nauczanie Kościoła

Witamy w sekcji “Nauczanie Kościoła”. Tutaj znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania o katolicyzm i będziesz mógł zapoznać się z pięknym i ponadczasowym nauczaniem Kościola Katolickiego.

Kościół katolicki poświęcił się szerzeniu prawdy od chwili, kiedy założył go Chrystus. Świętej pamięci arcybiskup Fulton Sheen powiedział, iż „łatwo znaleźć prawdę. Znacznie trudniej stanąć w jej obliczu i jeszcze trudniej podążać za nią”. Módl się, by Chrystus doprowadził Cię do prawdy i by Twoje serce było otwarte na prawdę, gdziekolwiek ją znajdziesz.

Pod każdym tematem znajdziecie pytania dotyczące poszczególnych wierzeń katolickich, zadawane zarówno przez katolików, jak i innowierców. Po przeczytaniu wyjaśnień, które udostępniliśmy, poświęć chwilę na poszerzenie swojej wiedzy poprzez linki, które zamieściliśmy w każdym dziale.

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości dotyczące tematu:

Eucharystia i Msza św.
Kościół i papiestwo
Maryja i święci
Kapłaństwo
Pismo Święte i tradycja
Sakramenty
Zbawienie
Czasy ostateczne i życie po śmierci
Moralność

Pójdę stanowczo i w pokoju do Kościoła katolickiego, gdyż skoro wiara jest tak ważna dla naszego zbawienia, będę poszukiwała jej tam, gdzie prawdziwa wiara miała swój początek wśród tych, którzy ją otrzymali od samego Boga.
św. Elżbieta Anna Seton

Zobacz też Krótkie odpwoiedzi na Twoje pytania

*The select 2-minute apologetic questions within each section are courtesy of the Bible Christian Society

ZNAJDŹ PARAFIĘ, KTÓRA BĘDZIE TWOIM DOMEM

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu parafii i Mszy świętej? Portal kiedymsza.pl pomoże Ci!

Znajdź Mszę św