Homoseksualizm

Co Kościół naucza na temat homoseksualizmu i małżeństw gejowskich? Czy Kościół akceptuje homoseksualistów?

Niektóre osoby, które mają problem ze skłonnościami homoseksualnymi, zastanawiają się, czy istnieje nadzieja, by czuli się chciani w Kościele. Odpowiedź na to pytanie to niejednoznaczne „tak”.

Kościół tu jest, aby pomóc nam wszystkim żyć w świetle prawdy.

Przeczytaj, co Kościół ma do powiedzenia na temat homoseksualizmu oraz skłonności homoseksualnych. Niezależnie od naszej orientacji seksualnej, Bóg wzywa nas do życia w czystości. Jeden pomocy i skuteczny ośrodek pomagający homoseksualnym wiernym, to Odwaga. Zachęcamy Was do skorzystania z doskonałych materiałów na ich stronie.

Aby poszerzyć swoją wiedzę na temat homoseksualizmu w świetle nauczania Kościoła, skorzystaj proszę z poniższych źródeł. Pamiętaj, że Kościół wzorowany jest na Chrystusie i pracuje, by dzielić się prawdą i miłością z każdym człowiekiem na świecie. Musimy jednak poświęcić chwilę, aby zrozumieć nauczanie Kościoła. Tylko wtedy możemy przyjąć prawdę i żyć w zgodzie z nią.

Więcej informacji

Dodatkowe źródła

Kościół o homoseksualizmie

Homoseksualizm i nadzieja

Obejrzyj dokument: Desire of the Everlasting Hills. Aby obejrzeć z polskimi napisami, kliknij na CC po prawej stronie ekranu.

Jeśli Ty lub ktoś bliski doświadcza tendencje homoseksualne, proszę wejdź na stronę Ośrodka “Odwaga”.

ZNAJDŹ PARAFIĘ, KTÓRA BĘDZIE TWOIM DOMEM

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu parafii i Mszy świętej? Portal kiedymsza.pl pomoże Ci!

Znajdź Mszę św