Aborcja

Na przestrzeni lat Kościół katolicki nieustannie staje w obronie świętości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Kościół walczy w obronie życia wszystkich dzieci nienarodzonych, zarazem oferując nadzieję i uzdrowienie rodzicom, które postanowił dokonać aborcji. Jako katolicy mamy obowiązek szerzenia przesłania Chrystusa na temat godności każdego ludzkiego życia w naszej kulturze.

Być może masz pytania na temat nauczań Kościoła ws. aborcji lub własne doświadczenia związane z tą ważną kwestią moralną. Mamy nadzieję, że pokierujemy Twoje zrozumienie tej kwestii poprzez część informacji, jaką tutaj zamieściliśmy. Niech Bóg Cię błogosławi.

Pytania

Czy katolik może być „za prawem kobiety do wyboru”?

Na przestrzeni ostatnich dekad wiele kobiet zostało skrzywdzonych przez aborcję. Aby uzdrowić się emocjonalnie i duchowo z tej niedobrej decyzji pozbawienia swojego nienarodzonego dziecka życia poprzez aborcję, kobieta musi zrozumieć, czym naprawdę jest aborcja, dlaczego jest złem i co powinno zrobić, by naprawić swoją relację z Bogiem. Po pierwsze, powinna zdać sobie sprawę, że aborcja – niezależnie od pustych eufemizmów używanych przez dzisiejsze media, by złagodzić rzeczywistość tego, co naprawdę ma miejsce – jest niczym innym jak świadome zabijanie nienarodzonego dziecka. Niestety, jest to forma zalegalizowanego morderstwa. W związku z tym, nie można być katolikiem i zwolennikiem aborcji. Te dwie rzeczy są ze sobą sprzeczne.
Kościół katolicki naucza, że morderstwo zawsze jest złem. Sam Bóg powiedział: „Nie będziesz zabijał” (Wj 20, 13). Katechizm Kościoła Katolickiego wyjaśnia: „Życie ludzkie od chwili poczęcia powinno być szanowane i chronione w sposób absolutny. Już od pierwszej chwili swego istnienia istota ludzka powinna mieć przyznane prawa osoby, wśród nich nienaruszalne prawo każdej niewinnej istoty do życia” (KKK 2270). Więcej można przeczytać w Katechizmie Kościoła Katolickiego.

Dokonałam aborcji. Czy mogę liczyć na przebaczenie?

Tak, możesz uzyskać przebaczenie. Bóg czeka na Ciebie z otwartymi ramionami. Biblia przypomina nam, że niezależnie od tego, jak duże czy jak małe są nasze grzechy, Boża łaska jest zawsze silniejsza od naszych grzechów. On kocha nas bardziej niż sami kochamy siebie i On jest zawsze gotowy i skłonny przyjąć nam z powrotem w Jego kochające ramiona, kiedy jesteśmy gotowi i skłonni zwrócić się do Niego ze skruszonym sercem.
Weź pod uwagę piękno Bożej miłości i przebaczenia: „Chodźcie i spór ze Mną wiedźcie! – mówi Pan. Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją; choćby czerwone jak purpura, staną się jak wełna” (Iz 1, 18). „Miłosierny jest Pan i łaskawy, nieskory do gniewu i bardzo łagodny. Nie wiedzie sporu do końca i nie płonie gniewem na wieki. Nie postępuje z nami według naszych grzechów ani według win naszych nam nie odpłaca. Bo jak wysoko niebo wznosi się nad ziemią, tak można jest Jego łaskawość dla tych, co się Go boją. Jak jest odległy wschód od zachodu, tak daleko odsuwa od nas nasze występki” (Ps 103, 8-12).

ZNAJDŹ PARAFIĘ, KTÓRA BĘDZIE TWOIM DOMEM

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu parafii i Mszy świętej? Portal kiedymsza.pl pomoże Ci!

Znajdź Mszę św