Moralność

Podejmowanie wyborów moralnych we współczesnym świecie może być dezorientujące i trudne. Istnieje wiele pokus i wpływów ciągnących nas we wszystkie kierunki, kierujących nas na powierzchownie „łatwą” drogę. Fakt, że poprzez swój Kościół Jezus Chrystus dał nam jasny kodeks moralny kierujący w stronę szczęśliwego, zadowalającego życia, daje nam ukojenie.

Nauczanie Kościoła jest całkowicie logiczne

Jest w pełni logiczne, że nasz Stwórca, który nas stworzył, wie, co jest dla nas najlepsze. Na szczęście obdarzył Kościół swoimi poradami o tym, jak żyć, byśmy byli wolni i szczęśliwi. Poprzez dawanie nam drogowskazów, Chrystus dał nam możliwość wyzwolenia się z negatywnych skutków niemoralności i nieszczęścia, gdyż prawdziwa wolność pozwala nam żyć w pełni. Kościół nigdy nie zmusza nikogo do wierzenia w jego nauczania. Wiara musi być dobrowolna (KKK 160). Jednak, by pomóc nam zadecydować, co jest dla nas najlepsze według sposobu, w jak On nas stworzył, dał nam Kościół i wszystkie Jego nauczania na temat moralności.

W tej części znajdziesz wiele cennych źródeł, które tłumaczą nauczania Kościoła katolickiego związane z kwestiami etycznymi i moralnymi. Proszę, rozważ rozsądną i piękną prawdę, która znajduje się w nauczaniach Kościoła na temat tych ważnych tematów w naszej kulturze:

Aborcja
Eutanazja
Antykoncepcja, niepłodność, in vitro
Homoseksualizm
Klonowanie i badania nad komórkami macierzystymi
Pornografia

ZNAJDŹ PARAFIĘ, KTÓRA BĘDZIE TWOIM DOMEM

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu parafii i Mszy świętej? Portal kiedymsza.pl pomoże Ci!

Znajdź Mszę św